فروش درب های ضد حریق در سایت هاسکادر متوقف شده است.

درب ضد حریق استاندارد


به انواعی از درب ها اطلاق می شود که در مقابل حریق و انتشار آتش به مکان های دیگر ساعات زیادی مقاومت می کند. درب ضد حریق بر اساس ساختار و مکان های استفاده آن از متریال مختلفی ساخته می شود . نوع ساخت این درب ها موجب شده تا یک درب مقاوم در برابر حرارت و شعله های آتش باشد. استفاده از استانداردها برای ایجاد ایمنی و مقاومت ساختمان ها یک امر ضروری و مهم می باشد . استفاده از درب ضد حریق برای ساختمان های بلند مرتبه نیز یک نیاز اصلی و اساسی محسوب می شود . تا ایمنی و امنیت افراد ساکن ساختمان تامین گردد. تا هیچ نگرانی و دلهره ای برای استفاده کنندگان ساختمان از پیش آمدن حوادث ناگهانی بابت نجات جان خود نداشته باشند.

برای جلوگیری از سرعت پخش شدن آتش در ساختمان راه روها و راه پله ها به گونه ای طراحی می شود که هر فضا به عنوان بخش مستقل از هم ایفای نقش کند. در ساختمان ها برای ایجاد کردن این فضاهای مستقل از درب هایی استفاده می کنند . که برای تامین ایمنی ساختمان این نوع درب ها باید از نوع درب ضد حریق باشد . تا در زمانی که درب بسته است مانع از پخش آتش به سایر نقاط شود . زمانی هم که درب باز می باشد امکان عبور راحتر و سریع تر ساکنین به وجود آید. درب ضد حریق جلوی نفوذ آتش در مدت زمان طولانی را به بخش های دیگر می گیرد . موجب عبور راحت و سریع افراد در شرایط سخت و اضطراری نیز می شود.

ویژگی های درب ضدحریق

چیزهایی که باید در مورد درب ضد حریق بدانید
درب‌های ضد حریق از اجزا مختلفی ساخته می‌شوند. این درب‌ها معمولا از چوب ساخته می‌شود که روی آن‌ها را با شیشه ضد حریق می‌پوشانند. لبه‌های اطراف درب نیز درزگیری های خاص خود را دارد.
بهترین گزینه برای مکان‌های پر خطر است. برخی از اتاق‌ها در خانه‌های مسکونی یا واحدهای تجاری دارای وسایل برقی یا کابل‌های برقی زیادی هستند. برای مثال معمولا آشپزخانه دارای وسایل برقی زیادی است که امکان آتش سوزی دارند . در ساختمان‌های تجاری نیز اتاق‌های کنترل یا سرور، مکان‌هایی هستند که امکان آتش سوزی آن‌ها زیاد است. از این با در نظر گرفتن این موارد می‌توان با استفاده از درب ضد حریق تا حد زیادی ساختمان را در برابر آتش ایمن کرد.

جنس درب ضد حریق

درب ضد حریق به درب هائی گفته می شود که برابر حرارت مقاوم ۱ الی ۲ ساعت می توانند کاملا مقاوم باشند ومناسب برای جلوگیری از گسترش حریق در فضاهای باز است. معمولا چهارچوب درب ضد حریق از جنس فولاد و روکش درب از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام کوره ای میباشد. 

میزان مقاومت درب در کشورهای مختلف، متفاوت است و در آیین نامه داخلی هر کشور تعیین می شود. به عنوان مثال کشورهای اروپایی و آمریکایی استانداردهای متفاوتی برای تست درب در مقابله با حریق دارند و تولیدکنندگان باید گواهینامه تولید داشته باشند.
از فولاد برای چهارچوب درب ضد حریق فلزی و از نوارهای درزگیر برای پوشاندن درز درب ها و از پشم سنگ نسوز در داخل درب استفاده می شود تا سبب مقاومت درب تا ۴ ساعت در برابر آتش شود. این دربها بدلیل داشتن ضخامت بالای ۶ سانتیمتر قابل اجرا بر روی چهارچوب ساده نیستند.

دستگیره و یراق آلات

دستگیره یکی از مهم ترین یراق آلات دربهای ضد حریق می باشد که دارای اهمییت بالایی بوده و منحصرا برای مواقع اضطراری طراحی شده است.
دستگیره درب های ضد حریق در دو نوع اهرمی (میله ای) و فشاری (تاچ) موجود است. دستگیره فشاری با توجه به عملکرد و امنیت بالا کاربردی تر است.

درهای مقاوم در برابر آتش‌سوزی بر اساس مواد و مصالحی که از آن‌ها ساخته شده‌اند به سه نوع زیر تقسیم بندی شده‌اند که هریک، از مشخصات فنی خاص خود برخوردار هستند. درب ضد حریق از دیگر انواع درهای به کار رفته در ساختمان‌ها با کاربری مختلف است. امروزه انواع مختلفی از درب‌های ضد حریق در بازار موجود هستند که طیف گسترده‌ای از کاربری‌هایی از صنعتی گرفته تا مسکونی را پوشش می‌دهند.

انتخاب بهترین درب برای پیشگیری از شیوع آتش سوزی، بستگی به نیاز شما دارد. اگر به بالاترین میزان مقاومت در برابر نفوذ آتش نیاز دارید، در نتیجه باید سطوح بالاتر را انتخاب نمایید. تولیدکنندگان با در نظر گرفتن تنوع در میزان مقاومت و طرح در محصولاتشان، انتخاب را برای شما ساده تر کرده اند.

درب ضد حریق به تنهایی کافی نیست. همانطور که می‌دانید آتش چیزی نیست که به راحتی بتوان آن را مهار کرد یا از آن پیشگیری کرد. در نتیجه باید ارزیابی دقیق ریسک را برای خانه یا فضای مدنظر انجام داد. به کمک یک متخصص آشنا با مقررات مربوط به آتش سوزی می‌توانید اقدامات لازم برای کاهش آسیب هنگام آتش سوزی را انجام دهید. برای مثال علاوه بر درب‌های مقاوم در برابر آتش به مسیرهای فرار، سیستم‌های اخطار و سایر تجهیزات مربوط به آتش سوزی نیاز داریم. از این رو استفاده از این نوع درب‌ها به تنهایی کافی نیست.

امتیاز دهید